TOPlist

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Zobrazit podrobnosti PS: Tyto cookies nelze jíst.

Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Sdílejte to!

4.8 / 5 23×
Nevěra

Čarodejnice

Dobové argumenty

4.8 / 5 23×
pokračovat na 10 nej memů tohoto týdne
Dobové argumenty
avatar

Abyste mohli přidávat komentáře, nebo se zaregistrujte.

avatar

k uchanec  Ok, myslel jsem, že se tady bavíme s rozumným člověkem.

1. S církevními restitucemi celkem souhlasím, je to majetek, který měly ty církve před únorem 48, co komunisti po*rali, to by mělo být vráceno.

2. Kdy mučila lidi? No v době, kdy měla církev absolutní moc, tj. někdy od 10. století až dokonce století 17. A že ,,čarodějnice" pálili jen protestanti, to také není pravda (viz historie obce Zlaté Hory)

3. Tuším, že Antarius chtěl spíše zmínit tzv. kupčení (nechám chvilku si to vygooglit... hotovo? Tak pokračujem). A kupčení bez peněz nešlo.

4. Je jedno, kdo se od koho odtrhl, pořád je to fanatismus (a zbytečný fanatismus). Samotná Římsko-katolická církev zabránila akorát rychlejšímu rozvoji vědy (upalování učenců).
Dokonce taková zajímavost: Arabští astronomové a matematici byli o 150 let napřed před Evropskými vědci (v době, kdy tam neměl absolutní moc Alláh, což je asi do 13. století).
Dále asi nejde o to, kdo má jakou moc, protože dnešní civilizovaný svět do značné míry zabraňuje vzniku monopolů a tím pádem absolutní moci, kterou však církve měly, čímž nepříznivě ovlivňovaly jak již zmíněný vědní rozvoj, tak i ekonomický aspekt v Evropě.

Závěrem: Ať už je to jakékoliv náboženství, či jeho odnož, tak vždy je to špatná věc, která nutí lidi uctívat něco neexistujícího a získat si na tom vliv (či dokonce peníze).

avatar

Figiop Možná ano já rozhodně nejsem proti muslimům, arabům ani jiným, já jsem jen proti extrémům. Čarodejnice pálili, ale u nás to moc časté opravdu nebylo. Je možné říct že Římsko-katolická církev zabránila objevům, tomu se oponovat nedá. Kupčení určitě není podmínkou spasení. :)
Každopádně církev, ať už jakákoliv neměla u nás moc velký vliv. Nejvíc co mohl papež udělat bylo odsouhlasit Císaře. Pak taky ve všech náboženstvích určitě nejde jen o okrádání věřících a zrovna u křesťanství to ani není záměrem (prostě kdo chce/může ten dává). Ohledně toho jak dnešní svět zabraňuje monopolům, to je taky hezky vidět že krást se dá i za církve, i bez ní. Církev samotná si prostě nemůžu najít, kdy mučila někoho na našem území. Nicméně jsem rád, že jsi nezmínil Inkvizici, to by bylo dost mimo.

Jinak Protestanty nemam rád, protože je jich 40,000 a hádají se kterej z nich je zatracenější. Pak se má člověk divit proč je Amerika tak atheistická, ale to už můj názor...

Možná byla církev nesnesitelná a zadržela tu pokrok, ale stejně jsem přinesla civilizaci a učence. Taky budovala kláštery kde se mohl učit každý kdo přišel pokud pro klášter taky něco dělal (Třeba sbíral úrodu.) A církev měla své majetky taky proto že přišli na pusté území a z toho co tam měli udělali to nejlepší co se dalo. Prostě kdo pracuje, ten má peníze.

Možná nejsem rozumný, ale klidně se nechám poučit abych byl rozumější. :)

avatar

Figiop Chybička se vloudila...

avatar

Antarius Například církevní restituce, když žádá po státech majetek, ke kterému v minulosti přišla tím, že mučila a upalovala lidi a čarodějnice? Že dávala možnost lidem se vykoupit odpustkem (jako by Boha zajímaly peníze?)? Že je církev jen manipulátorská korporace, které jde o moc a majetek?
Jinak nic špatného nedělá, aspoň máš pěkné místečko kde se můžeš pomodlit.

avatar

Figiop 1. Církevní restituce by byli fér pokud by církev nedostala jen rozpadlé budovy o které se krásně postaral stát.
2. Kdy mučila lidi ? A čarodejnice pálili jen Protestanti a ti u nás nejsou početní, protože husitů je málo.
3. Ty odpustky je jedniná věc která tu z toho co píšeš počitatelná je, ale vždy to šlo i bez peněz.
4. Samotná Římsko-katolická církev, která je tu nejdéle a přinesla jsem civilizaci, je prostě jen obviňována z činů které udělali ti co se odtrhli. A vám atheistům asi nejde o moc, nebo o peníze. Rád bych viděl jak nějakej atheista dává většinu zisků, tak jako církev, do vzdělání a na charitu.

Takže i kdyby udělala církev to co tu píšeš udělala (jako že ne), tak je na rozdíl od nevěřících dávno odčinila.

avatar

k uchanec  @Figiop Každému normálně myslícímu člověku dojde, že i mozek je účinný nástroj, který zhodnotí sílu...

Kupříkladu člověk sám o sobě je muskulárně slabší (oproti třeba krávě nebo tygrovi), ale vyvinul se mu neobyčejně velký a dokonalý mozek...

avatar

Figiop No to dobře, já tady jen tvrdím že všechno má svoje chyby a že bible neodporuje v dnešní době ničemu krom homosexuality, která je v bibli tak jako neověřené údaje typu: o potopě a o Adamovi a Evě
Tyto údaje jsou však v bibli už z dob židovských takže pokud se chce někdo opírat o chyby církve Římsko-katolické měl by si přečíst nový zákon a až pak kritizovat. A když už tu máme takovou krásnou diskusi, mohl by mi někdo napsat co špatného církev Římsko-katolická udělala ? krom Křížových výprav (za které se církev omlouvala, ale zase tu nemáte muslimy).

avatar

Antarius No já nevím, ale ukaž mi něco, co je silnějšího než gorila v prostředí ve kterém žije.

avatar

Michael Miša Hulk?

avatar

Figiop Bejt tam moderní člověk, tak by tam ta gorila už nežila. Ale není to tím že by byl člověk silnější, prostě má nabitou pušku. Tak co na to Darwin. Jinak je silnější třeba strom a taky mu to je na nic. :)

avatar

Figiop Opi_ce. A jinak díky za podporu jste super dav. :D

avatar

Antarius není náhodou bible o tom že všecko stvořil Bůh a nic se vyevolucovat nemohlo?

avatar

Figiop Vysvětluje se to tak že se vše logicky skládalo. Pak se dá říct že Darwinova teorie má taky chybu. Prej že přežijí jen nejsilnější, tak co jsou *sluníčko* ? :D

avatar

Vivi Figiop: souhlasím... tady asi někdo Bibli nepochopil :)

avatar

Figiop A jak si odporuje bible a evoluce ? :D

Obsah, který vás může zajímat

letstrololol.cz
11 postelových příhod super hrdinů a pohádkových postav

JagoDibuja patří mezi nejznámější autory web komiksů, a to nejen díky Životu hipsterky a hráčky, ale také celou sérií komiksů se super hrdiny a jinou pohádkovou havětí, která zažívá běžné útrapy všedních lidí zrovna v momentě, když má dojít ke "splynutí dvou duší". Jak si s tím dokázaly tyto postavičky poradit, uvidíte právě v této dokonalé sérii komiksů.

letstrololol.cz
Máte nějakou skrytou mentální poruchu? Tento test to odhalí!

Velmi nás zajímá, kolik z vás vyhedá po přečtení této galerie odbornonu pomoc  u psychologa, takže nám nezapomeňte sdělit svůj verdikt v komentáři! Máme pro vás další psychologický test, který odhalí vaše mentální poruchy, o kterých jste ani nevěděli! Stačí si udělat tento jednoduchý test. Pozorně se podívejte na každé z následujících šesti koleček. Nenechte se zmást, není to test u očního lékaře, ale probíhá téměř  stejně. Vidíte v každém kolečku číslo? Pak je vše v pořádku. Pokud ale nějaké číslo nedokážete identifikovat, přečtěte si svoji charakteristiku!

letstrololol.cz
6 milostných scének v Disney, u kterých můžete být rádi, že jste je neviděli

Někdy je opravdu dobré, že jisté věci člověk nevidí. A co oko nevidí, to srdce nebolí. Není to pravda? Autoři z College Humor se rozhodli zaměřit ve svých úžasných komiksech na problematiku Disney a milostný život postaviček, které se v těchto pohádkách objevily. Jaká může být pravda? Vemi tvrdá a nelítostná. Zrcadlo, zrcadlo... řekni mi... proč?!

letstrololol.cz
Který klíč byste si vybrali?

Klíčem nemusíte odemykat jen dveře do domu, ale také dveře k vlastní osobnosti. Nevěříte? Pak vyzkoušejte tento osobnostní test. Je to jednoduché, stačí si zvolit klíč, který vás nějakým způsobem zaujal. Je lepší nad tím moc nepřemýšlet, protože potom si nebudete moc vybrat.

letstrololol.cz
22 lidí, kteří mají horší den než vy

Prožíváte zrovna jeden z těch blbých dní, kdy se vám nic nedaří? Nevěšte hlavu, vždycky totiž může být hůř. Své o tom ví i dvaadvacítka těchto nešťastníků, kteří mají rozhodně MNOHEM horší den než vy. Nebo už vás taky museli vyprošťovat hasiči z autobusové zastávky, zbořili jste si vlastní garáž, rozbili si zbrusu nový mobil, nebo jste odjeli z pumpy i s hadicí od benzinu v nádrži? Ano, i takové věci se dějí. A jak všichni víme, cizímu neštěstí se směje nejlépe, takže hurá do toho!

letstrololol.cz
Stereotypy pohlaví. Jaké jsou ženy a jací jsou muži?

Jak kdysi dávno v jednom pořadu od Izera zaznělo u přeoperovaného muže na ženu: tou největší fyzickou změnou na mém těle bylo, když mi uřízli... půlku mozku. Ale to jsme trochu odbočili. Stereotypy mezi ženou a mužem předurčují chování jednotlivých pohlaví. Díky bohu, že existují jen dvě, i tak je problém se v ženách vyznat. Nutno dodat, že pokud nepočítáme za legitimní pohlaví to třetí - mužoženoidní, či ženomužoidní (to uznávají někde v Indii nebo Turecku?), tak vám z celé této dokonale výstižné koláže vyobrazujícíh rozdíly mezi mužem a ženou vyplyne tohle: ženy jsou prostě divný.

letstrololol.cz
6 nejlepších nevěr, které se provalily po SMS

Nevěra je nikdy nekončící téma, do kterého spadají snad všechny věkové kategorie. Nutno dodat, že dost možná je lepší si koupit psa než mít ženskou/chlapa, protože než mu často během desíti až dvaceti let stihnete být alespoň jednou nevěrní, chcípne na stáří. To jsou léty ověřená fakta, ovšem pokud se přece jen rozhodnete pro lidského partnera, pak vězte, že posílat SMSky je často ne zrovna legrační. Tedy pro vás to legrační nebude, pro ostatní ano. Hihinky.

letstrololol.cz
Jak vypadá návštěva u gynekologa

Den, kdy nastane návštěva u gynekologa, je pro každou ženu dost specifický, ba dokonce speciální. Má své zvláštní rituály, které dodržuje každá žena. Dokonce existují i pravidla pro oblékání se na tuto událost. Jestli jste žena, určitě se v následujícím komiksu poznáte. Jestli jste muž, tak se můžete podívat, jak to na takové gynekologické prohlídce vypadá. Nepředpokládáme, že byste se pak hrnuli do gynekologické ordinace na exkurzi, ale můžete si rozšířit obzory, sice trochu zvláštním směrem, ale co.