TOPlist

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Zobrazit podrobnosti PS: Tyto cookies nelze jíst.

Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Sdílejte to!

4.8 / 5 23×
letstrololol.cz
13 roztomilých věcí, které vás potkají v pohodlném vztahu
aktuálně doporučujeme
pokračovat na 10 nej memů tohoto týdne
Dobové argumenty
letstrololol.cz
letstrololol.cz via Author images Markéta Kolaříková

Dobové argumenty

4.8 / 5 23×
Srandovní obrázky
avatar

Abyste mohli přidávat komentáře, nebo se zaregistrujte.

avatar

k uchanec  Ok, myslel jsem, že se tady bavíme s rozumným člověkem.

1. S církevními restitucemi celkem souhlasím, je to majetek, který měly ty církve před únorem 48, co komunisti po*rali, to by mělo být vráceno.

2. Kdy mučila lidi? No v době, kdy měla církev absolutní moc, tj. někdy od 10. století až dokonce století 17. A že ,,čarodějnice" pálili jen protestanti, to také není pravda (viz historie obce Zlaté Hory)

3. Tuším, že Antarius chtěl spíše zmínit tzv. kupčení (nechám chvilku si to vygooglit... hotovo? Tak pokračujem). A kupčení bez peněz nešlo.

4. Je jedno, kdo se od koho odtrhl, pořád je to fanatismus (a zbytečný fanatismus). Samotná Římsko-katolická církev zabránila akorát rychlejšímu rozvoji vědy (upalování učenců).
Dokonce taková zajímavost: Arabští astronomové a matematici byli o 150 let napřed před Evropskými vědci (v době, kdy tam neměl absolutní moc Alláh, což je asi do 13. století).
Dále asi nejde o to, kdo má jakou moc, protože dnešní civilizovaný svět do značné míry zabraňuje vzniku monopolů a tím pádem absolutní moci, kterou však církve měly, čímž nepříznivě ovlivňovaly jak již zmíněný vědní rozvoj, tak i ekonomický aspekt v Evropě.

Závěrem: Ať už je to jakékoliv náboženství, či jeho odnož, tak vždy je to špatná věc, která nutí lidi uctívat něco neexistujícího a získat si na tom vliv (či dokonce peníze).

avatar

Figiop Možná ano já rozhodně nejsem proti muslimům, arabům ani jiným, já jsem jen proti extrémům. Čarodejnice pálili, ale u nás to moc časté opravdu nebylo. Je možné říct že Římsko-katolická církev zabránila objevům, tomu se oponovat nedá. Kupčení určitě není podmínkou spasení. :)
Každopádně církev, ať už jakákoliv neměla u nás moc velký vliv. Nejvíc co mohl papež udělat bylo odsouhlasit Císaře. Pak taky ve všech náboženstvích určitě nejde jen o okrádání věřících a zrovna u křesťanství to ani není záměrem (prostě kdo chce/může ten dává). Ohledně toho jak dnešní svět zabraňuje monopolům, to je taky hezky vidět že krást se dá i za církve, i bez ní. Církev samotná si prostě nemůžu najít, kdy mučila někoho na našem území. Nicméně jsem rád, že jsi nezmínil Inkvizici, to by bylo dost mimo.

Jinak Protestanty nemam rád, protože je jich 40,000 a hádají se kterej z nich je zatracenější. Pak se má člověk divit proč je Amerika tak atheistická, ale to už můj názor...

Možná byla církev nesnesitelná a zadržela tu pokrok, ale stejně jsem přinesla civilizaci a učence. Taky budovala kláštery kde se mohl učit každý kdo přišel pokud pro klášter taky něco dělal (Třeba sbíral úrodu.) A církev měla své majetky taky proto že přišli na pusté území a z toho co tam měli udělali to nejlepší co se dalo. Prostě kdo pracuje, ten má peníze.

Možná nejsem rozumný, ale klidně se nechám poučit abych byl rozumější. :)

avatar

Figiop Chybička se vloudila...

avatar

Antarius Například církevní restituce, když žádá po státech majetek, ke kterému v minulosti přišla tím, že mučila a upalovala lidi a čarodějnice? Že dávala možnost lidem se vykoupit odpustkem (jako by Boha zajímaly peníze?)? Že je církev jen manipulátorská korporace, které jde o moc a majetek?
Jinak nic špatného nedělá, aspoň máš pěkné místečko kde se můžeš pomodlit.

avatar

Figiop 1. Církevní restituce by byli fér pokud by církev nedostala jen rozpadlé budovy o které se krásně postaral stát.
2. Kdy mučila lidi ? A čarodejnice pálili jen Protestanti a ti u nás nejsou početní, protože husitů je málo.
3. Ty odpustky je jedniná věc která tu z toho co píšeš počitatelná je, ale vždy to šlo i bez peněz.
4. Samotná Římsko-katolická církev, která je tu nejdéle a přinesla jsem civilizaci, je prostě jen obviňována z činů které udělali ti co se odtrhli. A vám atheistům asi nejde o moc, nebo o peníze. Rád bych viděl jak nějakej atheista dává většinu zisků, tak jako církev, do vzdělání a na charitu.

Takže i kdyby udělala církev to co tu píšeš udělala (jako že ne), tak je na rozdíl od nevěřících dávno odčinila.

avatar

k uchanec  @Figiop Každému normálně myslícímu člověku dojde, že i mozek je účinný nástroj, který zhodnotí sílu...

Kupříkladu člověk sám o sobě je muskulárně slabší (oproti třeba krávě nebo tygrovi), ale vyvinul se mu neobyčejně velký a dokonalý mozek...

avatar

Figiop No to dobře, já tady jen tvrdím že všechno má svoje chyby a že bible neodporuje v dnešní době ničemu krom homosexuality, která je v bibli tak jako neověřené údaje typu: o potopě a o Adamovi a Evě
Tyto údaje jsou však v bibli už z dob židovských takže pokud se chce někdo opírat o chyby církve Římsko-katolické měl by si přečíst nový zákon a až pak kritizovat. A když už tu máme takovou krásnou diskusi, mohl by mi někdo napsat co špatného církev Římsko-katolická udělala ? krom Křížových výprav (za které se církev omlouvala, ale zase tu nemáte muslimy).

avatar

Antarius No já nevím, ale ukaž mi něco, co je silnějšího než gorila v prostředí ve kterém žije.

avatar

Michael Miša Hulk?

avatar

Figiop Bejt tam moderní člověk, tak by tam ta gorila už nežila. Ale není to tím že by byl člověk silnější, prostě má nabitou pušku. Tak co na to Darwin. Jinak je silnější třeba strom a taky mu to je na nic. :)

avatar

Figiop Opi_ce. A jinak díky za podporu jste super dav. :D

avatar

Antarius není náhodou bible o tom že všecko stvořil Bůh a nic se vyevolucovat nemohlo?

avatar

Figiop Vysvětluje se to tak že se vše logicky skládalo. Pak se dá říct že Darwinova teorie má taky chybu. Prej že přežijí jen nejsilnější, tak co jsou *sluníčko* ? :D

avatar

Vivi Figiop: souhlasím... tady asi někdo Bibli nepochopil :)

avatar

Figiop A jak si odporuje bible a evoluce ? :D

hihinky.cz
Tahle úžasná cosplayerka vás navnadí na Halloween

Seznamte se se Zalarií, cosplayerkou, která vytváření svých kostýmů dotáhla na profesionální úroveň. Vždyť kdo z vás by nechtěl, aby mu u dveří zazvonila takhle krásná žena v tomhle čarodějnickém kostýmu? To byste si pak asi rozmýšleli i to, jestli jí dáte sladkosti, nebo počkáte, co vám vyvede...

hihinky.cz
Proč není dobré, abyste se nechali hypnotizovat

Co dokáže milenecká láska, všichni víme, nebo alespoň tušíme. Co dokáže hypnóza, to už ví jen hrstka z nás. A co dokáže kombinace milenecké lásky, hypnózy, a ještě k tomu žívého vysílání v televizi? To je pak panečku něco. O tom se přesvědčila žena v tomto komiksu.

hihinky.cz
Jak to bylo doopravdy s Adamem a Evou

Všem známý příběh o Adamovi a Evě. Jste si jistí, že ho doopravdy znáte? Nikdo z nás u něj nebyl a tak se tedy můžeme jen domnívat, jak to doopravdy bylo. Jaká je tedy jedna z verzí? Pojďte se přesvědčit na vlastní oči!

hihinky.cz
Tip pro všechny muže

Každý muž touží vědět zaručený recept, kterým by mohl získat svoji vysněnou ženu. Tu, kterou potkává, když jde zrovna na vlak. A nebo tu, která bydlí jen kousek od něj, ale nikdy neměl odvahu se s ní seznámit. Tento komiks od Texic ilustruje situaci, kdy nezadaný muž touží přikročit trochu blíže se ženou, kterou již zná. Je zkrátka načase udělat další krok. A trochu riskovat.

letstrololol.cz
10 nejžhavějších hereček ze Hry o trůny

Ať už jste fanoušci Hry o trůny, nebo vás tahle filmová i knížní série nechává chladnými, tuhle galerii si nemůžete nechat ujít. Pokud máte rádi krásné ženy (na to se přece nedá odpovědět záporně), budete nadšeni. V tomto žebříčku totiž najdete desítku nejžhavějších hereček ze seriálu. Jste zvědaví, kdo skončil na prvním místě? Dost už řečí a podívejte se sami.

letstrololol.cz
Jak vidím svět já a jak ho vidí má přítelkyně

Je zajímavé, jakým úplně odlišným způsobem mohou jednu situaci vnímat dva lidé. Třeba vy a vaš přítelkyně. Týká se to přitom různorodých a zcel banálních situací jako je například řezení, nakupování nebo noční návrat domů z hospody.

hihinky.cz
10 oblíbených animáků a jejich napodobeniny v jiných zemích

Když je něco úspěšného, je téměř nasnadě, že přijde někdo, kdo se to pokusí zkopírovat, neb při nejmenším převést do jiného prostředí - protože když to funguje tam, bude to fungovat i u nás, no ne? V této galerii najdete 10 známých animáků od Simpsonových až po Lvího krále a jejich zahraniční analogie.

hihinky.cz
Nejlepší a nejkrutější SMSky od bejvalek

SMSky mají tu výhodu, že díky nim člověk najde odhvahu říct tomu druhému něco, co by se tváří v tvář neodvážil. A co si budeme povídat, leckdy se někdo setřít mnohem lépe právě přes SMS konverzaci. Tyhle SMSky od bejvalek jsou toho zářným příkladem.

hihinky.cz
Postelové triky podle hrdinů od Marvelu

Hrdinové od Marvelu jsou tady aby zachránili svět! Ehm, vlastně ne. To je na programu jindy. Dnes vás Hulk, IronMan a spol naučí nějaké superhrdinovské triky, které můžete využít se svým partnerem či partnerkou v posteli. Ale připravte se na to, že jejich rady jsou tak trochu z jiné dimenze.

letstrololol.cz
Slaďoch - začátek

Oblíbený anime komiks Slaďoch je tady se svým prvním dílem. Jeho hlavním hrdinou je mladý muž, který je obdařen jistými... zvláštními schopnostmi. Naneštěstí je však také obdařen velkou stydlivostí, zejména co se týká oslovení opačného pohlaví. Tedy až do doby, než se přistěhuje nová sousedka...

letstrololol.cz
[ENG] Dotazník, který se zvrhl :-D  (český doprovodný překlad uvnitř)

Jsou věci, které přeložit nelze. O tom žádná. A tohle je jedna z nich. Přesto, pokud patříte mezi neagličtináře, dovolili jsme si v druh polovině této galerie udělat "přeloženou" verzi tohoto dokonalého dotazníku. Berte jej s rezervou, překlad si nehraje na smysluplnou verzi, ale snaží se nastínit kontext vtipu pro ty, kteří anglicky neumí. Ostatní se budou skvěle bavit, protože to stojí za to!

letstrololol.cz
Nástrahy lásky

Od lásky je jen krůček k nenávisti a občas se stává, že lidé, co se kdysi milovali, se už nenávidí. V této galerii vám ukážeme, jak to vypadá, když se jednomu z páru dostane do hlavy zlá postava, která se v ní snaží vymazat vše krásné a pozitivní a živí se jen na negativních myšlenkách. Podívejte se, jak je možné tuto zlou postavu z hlavy vyhnat.

hihinky.cz
Když se snažíte udobřit si holku

Víte co největší zlotřilost, jakou můžete provést někomu, kdo o vás projeví zájem? Dát mu špatné číslo! To totiž může mít nedozírné následky. Je totiž celkem možné, že ten, komu nešťastník napíše, se rozhodne, že si z něj trochu vystřelí...

letstrololol.cz
Chlápek si vystřelil z opraváře

Představte si, že jste opravář garážových vrat a jednoho dne vám přijde SMS, jestli byste se němohli někomu podívat na vrata. Prý jsou nějaká rozbitá. Na první pohle to vypadá jako úplně obyčejná zakázka, ale z následné SMS konverzace zjistíte, že tohle vůbec obyčejné není. A dokonce budete na pochybách, jestli je to vůbec zakázka a jestli si z vás spíš někdo nevystřelil...

letstrololol.cz
Nejkrásnější političky z celého světa, o kterých jste doposud neslyšeli

Myslíte si, že v politice se vyskytují jen postarší muži s prošedivělou hlavou a dvěma bradami? Nenechte se zmást - ve spoustě zemí je v politice také řada žen, a to krásných žen, které by z fleku mohly dělat modelky. A to jste o většině z nich pravděpodobně nikdy neslyšeli...

letstrololol.cz
Herci z Pána Prstenů dříve a dnes

První díl filmové adaptace Pána Prstenů byl natočen před 16 lety. Jak se od té doby změnili herci, kteří ve filmové sérii hráli? Poznali byste je? Podívejte se na to, jak dnes (v roce 2017) vypadají například představitelé Legolase, Galadriel, Pipina, Aragorna nebo Samvěda. Budete překvapeni, jak moc se zub času na některých z vašich hrdinů podepsal!

hihinky.cz
Troll věda - jiné světy

Dokážete si představit, že by se dalo cestovat mezi různými planetami ve vesmíru či mezi různými světy? Zatím je to u nás nemožné, ale v troll vědě není nemožné nic. Takže pokud se dostanete do světa, ve kterém je všechno pravým opakem k tomu našemu, dávejte si dobrý pozor, než vypustíte z úst třeba nějakou přací větu. 

hihinky.cz
Když žena vysloví přání, mít delší řasy

Každá žena je krásná. Nějak. Skoro. Ale zajímavé je, že skoro žádná si to o sobě nikdy nemyslí. Ty hardocovější si nechávají implantovat silikonové nádory na místa, kde byste nečekali, že by něco mohlo vyrůst. Ba i to překvapí toho největšího optimistu. A ty méně náročné si zkrátka jen "něco" takhle kdesi přejí. A třeba pak vysloví své přání před svým přítelem. A v tom je to pak celý v prdeli.

hihinky.cz
Rozdíl mezi TV verzí a Blu-Ray verzí slavných anime

BlueRay je technologie, která je s námi už několik let, ale přesto je stále pro řadu lidí neznámá. Možná že i jste ohledně jejího využití skeptičtí. Když se ale podíváte na toto srovnání oblíbených anime seriálů ve verzi pro televizi a ve v BlueRay verzi, určitě změníte názor. Rozdíl je totiž obrovský!

hihinky.cz
Tyhle děsivé arty vás vyděsí

Tak tyhle fešáky byste na ulici určitě potkat nechtěli! Jedná se SCP monstra, tedy součást fiktivního univerza zabývajícího se paranormálními jevy. Kompletní databázi všech těchto příšer, strašidelných míst a předmětů naleznete na internetu. Pokud tedy máte odvahu hledat...

letstrololol.cz
Jaké množství potravin, které denně jíte, vás může zabít? Jsou to potraviny, které konzumujete každý den. Jejich množství Vás však možná překvapí.
hihinky.cz
Když koukáte po krásné paní učitelce

Třeba jste to také zažili. Jste ve třídě, a vaše paní učitelka je natolik krásná, že vás termonukleární reakce a teorie strun, které se vás snaží zrovna naučit, zajimají stejně jako pouliční lampu někde uprostřed města. A právě tady se stává ještě jeden, trochu větší problém - můžete mít přímo přítelkyni ze třídy, ve které se nacházíte i vy. A pak nastává dylema. Koukat po paní učitelce a dostat po rypáku od přítelkyně? A nebo nekoukat a zachránit si život?

hihinky.cz
Vyberte si symbol a zjistěte skrytý význam

Již v dávných dobách lidé vytvářely různé obrazce a znaky, které buď zdobily jejich domy, případně knihy, anebo pro ně měly skryté významy. Především od Keltů se nám dochovaly spousty propojených uzlů a znaků, které pro ně znameny mnohé. Například drak vždy symbolizoval sílu. Vyberte si jeden z keltských symbolů a zjistěte, co může prozradit o vaši osobnosti. 

letstrololol.cz
10 pocitů, kvůli kterým s vámi mohou ostatní manipulovat

Někteří lidé rádi manipulují ostatními. Dokážou přitom využívat obyčejné lidské pocity jako je strach z odmítnutí, strach z osamělosti, pocit viny, smyslu pro povinnost a dalších. Jak toto chování poznat a jak se mu vyhnout? Podívejte se na 10 typů těchto pocitů.