TOPlist

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Zobrazit podrobnosti PS: Tyto cookies nelze jíst.

Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Sdílejte to!

4.8 / 5 23×
letstrololol.cz
16 hollywoodských hereček před 20 lety a nyní
aktuálně doporučujeme
   Inzerce
pokračovat na 10 nej memů tohoto týdne
Dobové argumenty
letstrololol.cz
letstrololol.cz via Author images Markéta Kolaříková

Dobové argumenty

4.8 / 5 23×
Inzerce
Srandovní obrázky
avatar

Abyste mohli přidávat komentáře, nebo se zaregistrujte.

avatar

k uchanec  Ok, myslel jsem, že se tady bavíme s rozumným člověkem.

1. S církevními restitucemi celkem souhlasím, je to majetek, který měly ty církve před únorem 48, co komunisti po*rali, to by mělo být vráceno.

2. Kdy mučila lidi? No v době, kdy měla církev absolutní moc, tj. někdy od 10. století až dokonce století 17. A že ,,čarodějnice" pálili jen protestanti, to také není pravda (viz historie obce Zlaté Hory)

3. Tuším, že Antarius chtěl spíše zmínit tzv. kupčení (nechám chvilku si to vygooglit... hotovo? Tak pokračujem). A kupčení bez peněz nešlo.

4. Je jedno, kdo se od koho odtrhl, pořád je to fanatismus (a zbytečný fanatismus). Samotná Římsko-katolická církev zabránila akorát rychlejšímu rozvoji vědy (upalování učenců).
Dokonce taková zajímavost: Arabští astronomové a matematici byli o 150 let napřed před Evropskými vědci (v době, kdy tam neměl absolutní moc Alláh, což je asi do 13. století).
Dále asi nejde o to, kdo má jakou moc, protože dnešní civilizovaný svět do značné míry zabraňuje vzniku monopolů a tím pádem absolutní moci, kterou však církve měly, čímž nepříznivě ovlivňovaly jak již zmíněný vědní rozvoj, tak i ekonomický aspekt v Evropě.

Závěrem: Ať už je to jakékoliv náboženství, či jeho odnož, tak vždy je to špatná věc, která nutí lidi uctívat něco neexistujícího a získat si na tom vliv (či dokonce peníze).

avatar

Figiop Možná ano já rozhodně nejsem proti muslimům, arabům ani jiným, já jsem jen proti extrémům. Čarodejnice pálili, ale u nás to moc časté opravdu nebylo. Je možné říct že Římsko-katolická církev zabránila objevům, tomu se oponovat nedá. Kupčení určitě není podmínkou spasení. :)
Každopádně církev, ať už jakákoliv neměla u nás moc velký vliv. Nejvíc co mohl papež udělat bylo odsouhlasit Císaře. Pak taky ve všech náboženstvích určitě nejde jen o okrádání věřících a zrovna u křesťanství to ani není záměrem (prostě kdo chce/může ten dává). Ohledně toho jak dnešní svět zabraňuje monopolům, to je taky hezky vidět že krást se dá i za církve, i bez ní. Církev samotná si prostě nemůžu najít, kdy mučila někoho na našem území. Nicméně jsem rád, že jsi nezmínil Inkvizici, to by bylo dost mimo.

Jinak Protestanty nemam rád, protože je jich 40,000 a hádají se kterej z nich je zatracenější. Pak se má člověk divit proč je Amerika tak atheistická, ale to už můj názor...

Možná byla církev nesnesitelná a zadržela tu pokrok, ale stejně jsem přinesla civilizaci a učence. Taky budovala kláštery kde se mohl učit každý kdo přišel pokud pro klášter taky něco dělal (Třeba sbíral úrodu.) A církev měla své majetky taky proto že přišli na pusté území a z toho co tam měli udělali to nejlepší co se dalo. Prostě kdo pracuje, ten má peníze.

Možná nejsem rozumný, ale klidně se nechám poučit abych byl rozumější. :)

avatar

Figiop Chybička se vloudila...

avatar

Antarius Například církevní restituce, když žádá po státech majetek, ke kterému v minulosti přišla tím, že mučila a upalovala lidi a čarodějnice? Že dávala možnost lidem se vykoupit odpustkem (jako by Boha zajímaly peníze?)? Že je církev jen manipulátorská korporace, které jde o moc a majetek?
Jinak nic špatného nedělá, aspoň máš pěkné místečko kde se můžeš pomodlit.

avatar

Figiop 1. Církevní restituce by byli fér pokud by církev nedostala jen rozpadlé budovy o které se krásně postaral stát.
2. Kdy mučila lidi ? A čarodejnice pálili jen Protestanti a ti u nás nejsou početní, protože husitů je málo.
3. Ty odpustky je jedniná věc která tu z toho co píšeš počitatelná je, ale vždy to šlo i bez peněz.
4. Samotná Římsko-katolická církev, která je tu nejdéle a přinesla jsem civilizaci, je prostě jen obviňována z činů které udělali ti co se odtrhli. A vám atheistům asi nejde o moc, nebo o peníze. Rád bych viděl jak nějakej atheista dává většinu zisků, tak jako církev, do vzdělání a na charitu.

Takže i kdyby udělala církev to co tu píšeš udělala (jako že ne), tak je na rozdíl od nevěřících dávno odčinila.

avatar

k uchanec  @Figiop Každému normálně myslícímu člověku dojde, že i mozek je účinný nástroj, který zhodnotí sílu...

Kupříkladu člověk sám o sobě je muskulárně slabší (oproti třeba krávě nebo tygrovi), ale vyvinul se mu neobyčejně velký a dokonalý mozek...

avatar

Figiop No to dobře, já tady jen tvrdím že všechno má svoje chyby a že bible neodporuje v dnešní době ničemu krom homosexuality, která je v bibli tak jako neověřené údaje typu: o potopě a o Adamovi a Evě
Tyto údaje jsou však v bibli už z dob židovských takže pokud se chce někdo opírat o chyby církve Římsko-katolické měl by si přečíst nový zákon a až pak kritizovat. A když už tu máme takovou krásnou diskusi, mohl by mi někdo napsat co špatného církev Římsko-katolická udělala ? krom Křížových výprav (za které se církev omlouvala, ale zase tu nemáte muslimy).

avatar

Antarius No já nevím, ale ukaž mi něco, co je silnějšího než gorila v prostředí ve kterém žije.

avatar

Michael Miša Hulk?

avatar

Figiop Bejt tam moderní člověk, tak by tam ta gorila už nežila. Ale není to tím že by byl člověk silnější, prostě má nabitou pušku. Tak co na to Darwin. Jinak je silnější třeba strom a taky mu to je na nic. :)

avatar

Figiop Opi_ce. A jinak díky za podporu jste super dav. :D

avatar

Antarius není náhodou bible o tom že všecko stvořil Bůh a nic se vyevolucovat nemohlo?

avatar

Figiop Vysvětluje se to tak že se vše logicky skládalo. Pak se dá říct že Darwinova teorie má taky chybu. Prej že přežijí jen nejsilnější, tak co jsou *sluníčko* ? :D

avatar

Vivi Figiop: souhlasím... tady asi někdo Bibli nepochopil :)

avatar

Figiop A jak si odporuje bible a evoluce ? :D

Inzerce
letstrololol.cz
Mužský ideál krásy v proměnách století

Jak se za posledních sto let změnil ideál mužské krásy? Zajímá vás, jak vypadali muži v dvacátých, třicátých nebo čtyřicátých letech minulého století? Tady je máte všechny pěkně pohromadě od roku 1910 až do současnosti. Který se vám líbí nejvíc a který je podle vás naopak úplně otřesný? Uvítali byste, kdyby se některý z těchto stylů v brzké době vrátil nebo preferujete současnou dobu ála bradka a drdol?

letstrololol.cz
Příbuzenské vztahy herců, do kterých byste to neřekli!

O příbuzenských vztazích mezi postavami vašeho oblíbeného filmu či seriálu víte určitě všechno. Kdo, kdy, kde, jak, s kým… ale máte tušení, jak je to s příbuzenskými vztahy mezi herci? Jistě, sem tam něco proletí bulvárními plátky, občas se někdo s někým objeví v novinách. Nicméně to je tak všechno. Vsadíme se, že jste určitě netušili, že Dudley z Harryho Pottera je vnukem Druhého Doktora, což? Nebo že dvojčata Olsenova mají mladší sestru, která si zahrála v nových Avengerech…?

letstrololol.cz
Máte nějakou skrytou mentální poruchu? Tento test to odhalí!

Velmi nás zajímá, kolik z vás vyhedá po přečtení této galerie odbornonu pomoc  u psychologa, takže nám nezapomeňte sdělit svůj verdikt v komentáři! Máme pro vás další psychologický test, který odhalí vaše mentální poruchy, o kterých jste ani nevěděli! Stačí si udělat tento jednoduchý test. Pozorně se podívejte na každé z následujících šesti koleček. Nenechte se zmást, není to test u očního lékaře, ale probíhá téměř  stejně. Vidíte v každém kolečku číslo? Pak je vše v pořádku. Pokud ale nějaké číslo nedokážete identifikovat, přečtěte si svoji charakteristiku!

letstrololol.cz
10 dětských celebrit, které postihl syndrom Nevilla Longbottoma

Říká vám něco jméno Nevill Longbottom? Ano, je to ten "fešák" z filmového Harryho Pottera, který nikdy nepobral moc krásy - alespoň v dobách, kdy se nátáčely konkrétní díly tohoto filmu. Jenže časy plynou a z ošklivého mutovaného káčátka se stala překvapivě krásná labuť... labuťák. A tento herec v tom není sám. Existuje celá řada dalších slavných celebrit, které potkal podobný osud. Podívejte se sami!

letstrololol.cz
Které pánské celebrity jsou gayové a které dámské lesby? 9 z nich, o kterých jste to nevěděli.

Na dnešní společnosti je skvělá otevřenost vůči rasám, pohlaví a zejména pak snaha o to, tyto stránky posilovat, bojovat proti útlaku a poukazovat na potenciální bezpráví, je-li někde a na někom pácháno. V této skvělé kolekci si ukážeme nejslavnější osobnosti z celého světa, které patří ke gayům a lesbám. 

letstrololol.cz
12 mýtů o zvířatech, kterým stále věříme

Mýty jsou se společnosti velmi rozšířené po celém světě. Nikdo neví, kde se vzaly nebo kdo je vymyslel, ale i v dnešní moderní době se nás stále drží. Proto jsme se také my rozhodli vymýtit alespoň některé z nich. Tentokrát ty týkající se zvířat. Podívejte se na naši novou galerii o zvířecích mýtech. Najdete si mýtus, kterému věříte i vy? Určitě narazíte na nějaký, který jste dodnes brali za zřejmý fakt. 

letstrololol.cz
Jak (ne)poznáte panice

Ano, doslova a dopísmene se v novém díle komiksu Žiju s hipsterkou a hráčkou od Jagodibuja dozvíte jednu základní věc, která nás všechny trápí - jak poznat panice. Dost možná si řeknete, že dedukce o tom, zda je člověk neposkvrněn či nikoliv, lze odvodit z prostého levitování ruky obyčejného mladíka, jenž se s krasotinkou hodlá právě fotit. Jenže ouha! - ono to může být úplně jinak.

letstrololol.cz
Démonicky vyobrazená znamení. Které je to vaše?

 Démonické vyobrazení znamení sklidilo mezi čtenáři velký úspěch a patří k nejčtenějším galeriím na Trololol vůbec. Dost možná je to proto, že se každý z nás najde v jednom z nich. Co za znamení jste vy a co říkáte na svoje démonické vyobrazení?

letstrololol.cz
Holky vašich životů

Jó, ženský. To jsou můzy, tak trochu i medůzy... a není snad chlapa, který by s nimi nezažil nějaký problém. Celý život se vlastně točí kolem ženských. A tento komiks ukazuje, jak se mění role mužů od školy až po stáří, a to vůči ženám. V jaké fázi života se nacházíte vy, pokud už nejste dávno mrtví?

letstrololol.cz
5 problémů, které bude mít na stáří naše generace hráčů

Hraní her je u spousty lidí mladé generace každodenní zábava. Není nic lepšího než vypnout a zahrát si suprovou hru. Co s námi ale bude za pár let? Pro hráče bude těžké udržet kvalitu hraní a nemít nějaký ten problém. Jak na tom bude dnešní generace v důchodovém věku, se dozvíte v nové galerii s komiksem pro hráče od Dorkly. Shrňme si pět možných problémů naší budoucnosti.

letstrololol.cz
22 nejhorších pocitů na světě. Který z nich je pro vás ten nejděsivější?

Dokonalá kolekce českých memů, která zachycuje pocity a momenty našich životů a které nás každý den stojí mnoho energie, kalorií, nervů a kdo ví, čeho všeho ještě jiného. Pokud milujete memy, jež se zaměřují na naše životní chvíle, v této galerii se budete královsky bavit.

letstrololol.cz
10 slavných počítačových her v kostce

Každá hra má jiná specifika. Pojďme se podívat na jednotlivé střílečky, ve kterých máme přidělenou nějakou herní mechaniku. Jak si modelový hráč poradí s protivníky nebo jakou finty je možné použít? Někdy se bohužel i nejzkušenějším hráčům stává, že je jim k ničemu. Následující obrázky pochopí jen opravdový příznivce her. Rozklikněte si tedy hráčský komiks a připomeňte si časy, když jste prožívali to napětí.

letstrololol.cz
Podívejte se, jak se bude vyvíjet logo Applu, Coca-Coly nebo třeba Internet Exploreru! :-D

Celá řada slavných značek před desítkami let vypadala jinak. Ani si to nemusíme uvědomovat, zvláště pk u mladé generace, která předchozí verze nikdy neviděla. Něčí šikovné ruky si pak vzaly nejznámější světové brandy na paškál a snažily se zobrazit jejich potenciální budoucí podobu.

letstrololol.cz
Která Elsa je nejhezčí?

Elsa patří bezesporu k nejkrásnějším princeznám od Disney. Ať už se vám to líbí nebo ne. Dost možná to zapříčinil fakt, že její příběh se odehrává v trojrozměrném světě, zatímco předchozí Disney příběhy v tom dvojrozměrném. Ať tak nebo onak, kreativní jedinci, co ovládají složité grafické programy, rádi utváří Elsu v mnoha různých provedených a podobách. Co na ně říkáte vy?

letstrololol.cz
8 jedinečných důvodů, proč je The Sims jedna velká prča

Co se vám vybaví, když se řekne The Sims? Mnohým simulátor života - nejen rodinného. Jiným sadistická hra plná potenciálu k mučení nevinných Simíků. A těm v poslední škatulce hra plná naprosto dokonalých a logických momentů. A přesně o tom je následující galerie momentů z této počítačové hry, která zachycuje logiku The Sims v ostrých konturách. 

letstrololol.cz
Co když se z kreslených krásek stanou muži a z mužů zase ženy?!

Internet je doslova zavalen photoshopovými úpravami Disney princezen. A ani tato kolekce není výjimkou, ba naopak je jedním z nejpovedenějších úprav, jaká jen Disney princezny - a nejen princcezny - zasáhla. Můžete zde totiž nahlédnout do pohádek, ve kterých by prinezny nahradili mužní muži a ve kterých by se muži změnili na krásné ženy - chcete-li, princezny. Například zde zahlédnete Zvoníka u Matky Boží v ženském podání a mnohé další!

letstrololol.cz
Superhdinové dříve a dnes

Různé remaky a pokračování filmů se superhrdiny se v posledních letech vyrojilo hned několik. Ostatně pro příklad ani nemusíme chodit daleko, nedávno se v kinech promítal nový Batman vs. Superman a v těchto dnes se na stříbrná plátna chystá snímek Captain America: Občanská válka. Pokud přitom srovnáte, jak tito superhrdinové vypadají dnes, díky použití nejmodernější počítačové techniky, a jak vypadali před několika desítkami let, dost se zasmějete. Třeba té pneumatice, která se rýsuje na elastickém oblečku představitele Supermana ze 40. let…

letstrololol.cz
Láska vs. chtíč

Láska má někdy více podob, než se zdá. Vztah dvou zamilovaných lidí se v průběhu let mění, a někdy se nám může zdát, že se z něj láska snad i vytrácí, ale opak je pravdou. Možná, že se vytrácí chtíč, který byl tak intenzivní na začátku, to nejdůležitější ale přetrvá. Láska je, když si spolu dokážete užívat i naprosto banální záležitosti bez "postranních úmyslů". V této galerii na vás čeká porovnání lásky a chtíče. A v jaké fázi je váš vztah?

letstrololol.cz
14 nejhrůznějších věcí, které udělali hráči v The Sims

Napadlo nás, že by nebylo od věci udělat kolekci 14 nejsadističtějších věcí, které hráči udělali svým nebohým simíkům v legendární sérii her The Sims. No, a netrvalo dlouho, a výsledek najdete  v rozkliku této  galerie. Bereme v potaz zkušenosti hráčů z celého světa a pokud se tam čistou náhodou poznáte, raději to nikomu neříkejte! :-D

letstrololol.cz
Obdařené ženy a problémy, o kterých (téměř) nikdy nemluví

Obdařené ženy to mají v životě těžší než ty s letištní přistávací dráhou. Ačkoliv to zprvu může vypadat jako výhoda, skutečnost je nemilá. Kromě problému se zády ženy s velkýma kozama trpí chronickým problémem s pohybem ve svém okolí. Když pijí, hádejte, kde se zrovna polijí. Když jedou autobusem, hádejte, čím do vás ta kráva v zadu bude pořád drcat. A takovým věcí bychom našli víc. 

letstrololol.cz
Hermiona v jiné koleji, ale POZOR - podstatně víc verzí. Tak která jí nejvíce sluší?

Hermiona patří k nejatraktivnějším filmovým postavám z filmové série o Harrym Potterovi. Důvody jsou dva. Zaprvé, je to žena. A za druhé - je to hezká žena. Když tedy pomineme první díly, abychom nebyly za zvrhlé a "na děti", pak by se také slušelo podotknout, že v knize měla vyčnívající zuby a celkově moc krásy nepobrala. To film změnil a netrvalo dlouho, aby si Hermionu lidé nezačali představovat i v jiných kolejích.

letstrololol.cz
Srovnání knižní a seriálové podoby Hry o trůny

Knižní a filmová podoba se někdy velmi výrazně liší. Příkladem může být i oblíbená Hra o trůny. Jste-li fanouškem tohoto seriálu, pravděpodobně už máte shlédnutý první díl nové série a s napětím čekáte na další! Nebojte se, neprozrazdíme vám nic z dalšího dílu! Ale máme pro vás srovnání knižní a filmové podoby, protože obě se velmi liší. Jste-li vášnivým čtenářem, pak vás to asi nepřekvapí, ale pro ty, co naposledy četli Slabikář, to bude novinka. Podívejte se, jak je Hra o trůny napsána doopravdy!

letstrololol.cz
Když po překlopení z 2D do 3D začnou vypadat divně a oplzle

Existují postavičky z pohádek, kreslených filmů a komiksů, které nikdy nespatřily světlo trojrozměrého světa. Byly vždy dvojrozměrné. A dost možná by tak měly být navždy. Protože některým z nich opravdu nesluší podoba žluté krysy, slizké houby a kdo ví, jaké další možné podoby. Podívejte se sami. Ale pamatujte - my jsme vás varovali! :-D

letstrololol.cz
Co o vás říká váš účes?

Jaký máte účes? A co o vás vypovídá? College Humor si vzalo jednotlivé kadeřavé styly na pranýř a popsalo v krátkých odstavcích několik situací, které jste dost možná už někdy zažili nebo je právě zažíváte. Upozorňujeme, že jediné, co v galerii nenajdete, je holá hlava. Tu má třeba autor Trololol. Je to pozůstatek po radioaktivním záření v Černobylu. Bylo to fajn, jen to docela pálilo.