Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Sdílejte to!

4.8 / 5 23×
Vábení

Dobové argumenty

4.8 / 5 23×
Dobové argumenty
avatar

Abyste mohli přidávat komentáře, nebo se zaregistrujte..

k uchanec  Ok, myslel jsem, že se tady bavíme s rozumným člověkem.

1. S církevními restitucemi celkem souhlasím, je to majetek, který měly ty církve před únorem 48, co komunisti po*rali, to by mělo být vráceno.

2. Kdy mučila lidi? No v době, kdy měla církev absolutní moc, tj. někdy od 10. století až dokonce století 17. A že ,,čarodějnice" pálili jen protestanti, to také není pravda (viz historie obce Zlaté Hory)

3. Tuším, že Antarius chtěl spíše zmínit tzv. kupčení (nechám chvilku si to vygooglit... hotovo? Tak pokračujem). A kupčení bez peněz nešlo.

4. Je jedno, kdo se od koho odtrhl, pořád je to fanatismus (a zbytečný fanatismus). Samotná Římsko-katolická církev zabránila akorát rychlejšímu rozvoji vědy (upalování učenců).
Dokonce taková zajímavost: Arabští astronomové a matematici byli o 150 let napřed před Evropskými vědci (v době, kdy tam neměl absolutní moc Alláh, což je asi do 13. století).
Dále asi nejde o to, kdo má jakou moc, protože dnešní civilizovaný svět do značné míry zabraňuje vzniku monopolů a tím pádem absolutní moci, kterou však církve měly, čímž nepříznivě ovlivňovaly jak již zmíněný vědní rozvoj, tak i ekonomický aspekt v Evropě.

Závěrem: Ať už je to jakékoliv náboženství, či jeho odnož, tak vždy je to špatná věc, která nutí lidi uctívat něco neexistujícího a získat si na tom vliv (či dokonce peníze).

Figiop Možná ano já rozhodně nejsem proti muslimům, arabům ani jiným, já jsem jen proti extrémům. Čarodejnice pálili, ale u nás to moc časté opravdu nebylo. Je možné říct že Římsko-katolická církev zabránila objevům, tomu se oponovat nedá. Kupčení určitě není podmínkou spasení. :)
Každopádně církev, ať už jakákoliv neměla u nás moc velký vliv. Nejvíc co mohl papež udělat bylo odsouhlasit Císaře. Pak taky ve všech náboženstvích určitě nejde jen o okrádání věřících a zrovna u křesťanství to ani není záměrem (prostě kdo chce/může ten dává). Ohledně toho jak dnešní svět zabraňuje monopolům, to je taky hezky vidět že krást se dá i za církve, i bez ní. Církev samotná si prostě nemůžu najít, kdy mučila někoho na našem území. Nicméně jsem rád, že jsi nezmínil Inkvizici, to by bylo dost mimo.

Jinak Protestanty nemam rád, protože je jich 40,000 a hádají se kterej z nich je zatracenější. Pak se má člověk divit proč je Amerika tak atheistická, ale to už můj názor...

Možná byla církev nesnesitelná a zadržela tu pokrok, ale stejně jsem přinesla civilizaci a učence. Taky budovala kláštery kde se mohl učit každý kdo přišel pokud pro klášter taky něco dělal (Třeba sbíral úrodu.) A církev měla své majetky taky proto že přišli na pusté území a z toho co tam měli udělali to nejlepší co se dalo. Prostě kdo pracuje, ten má peníze.

Možná nejsem rozumný, ale klidně se nechám poučit abych byl rozumější. :)

Figiop Chybička se vloudila...

Antarius Například církevní restituce, když žádá po státech majetek, ke kterému v minulosti přišla tím, že mučila a upalovala lidi a čarodějnice? Že dávala možnost lidem se vykoupit odpustkem (jako by Boha zajímaly peníze?)? Že je církev jen manipulátorská korporace, které jde o moc a majetek?
Jinak nic špatného nedělá, aspoň máš pěkné místečko kde se můžeš pomodlit.

Figiop 1. Církevní restituce by byli fér pokud by církev nedostala jen rozpadlé budovy o které se krásně postaral stát.
2. Kdy mučila lidi ? A čarodejnice pálili jen Protestanti a ti u nás nejsou početní, protože husitů je málo.
3. Ty odpustky je jedniná věc která tu z toho co píšeš počitatelná je, ale vždy to šlo i bez peněz.
4. Samotná Římsko-katolická církev, která je tu nejdéle a přinesla jsem civilizaci, je prostě jen obviňována z činů které udělali ti co se odtrhli. A vám atheistům asi nejde o moc, nebo o peníze. Rád bych viděl jak nějakej atheista dává většinu zisků, tak jako církev, do vzdělání a na charitu.

Takže i kdyby udělala církev to co tu píšeš udělala (jako že ne), tak je na rozdíl od nevěřících dávno odčinila.

k uchanec  @Figiop Každému normálně myslícímu člověku dojde, že i mozek je účinný nástroj, který zhodnotí sílu...

Kupříkladu člověk sám o sobě je muskulárně slabší (oproti třeba krávě nebo tygrovi), ale vyvinul se mu neobyčejně velký a dokonalý mozek...

Figiop No to dobře, já tady jen tvrdím že všechno má svoje chyby a že bible neodporuje v dnešní době ničemu krom homosexuality, která je v bibli tak jako neověřené údaje typu: o potopě a o Adamovi a Evě
Tyto údaje jsou však v bibli už z dob židovských takže pokud se chce někdo opírat o chyby církve Římsko-katolické měl by si přečíst nový zákon a až pak kritizovat. A když už tu máme takovou krásnou diskusi, mohl by mi někdo napsat co špatného církev Římsko-katolická udělala ? krom Křížových výprav (za které se církev omlouvala, ale zase tu nemáte muslimy).

Antarius No já nevím, ale ukaž mi něco, co je silnějšího než gorila v prostředí ve kterém žije.

Michael Miša Hulk?

Figiop Bejt tam moderní člověk, tak by tam ta gorila už nežila. Ale není to tím že by byl člověk silnější, prostě má nabitou pušku. Tak co na to Darwin. Jinak je silnější třeba strom a taky mu to je na nic. :)

Figiop Opi_ce. A jinak díky za podporu jste super dav. :D

Antarius není náhodou bible o tom že všecko stvořil Bůh a nic se vyevolucovat nemohlo?

Figiop Vysvětluje se to tak že se vše logicky skládalo. Pak se dá říct že Darwinova teorie má taky chybu. Prej že přežijí jen nejsilnější, tak co jsou *sluníčko* ? :D

Vivi Figiop: souhlasím... tady asi někdo Bibli nepochopil :)

Figiop A jak si odporuje bible a evoluce ? :D

Obsah, který vás může zajímat

Vztah na dálku, to je dost možná stejný zážitek, jako dovolená s partou němců. Jistě,  celá řada z vás by mohla oponovat. A nejvíc šlechetní panicové a panny. Nicméně platí pravidlo - své nejbližší si musíte držet co nejdál od těla. Čím dál si je držíte, tím víc si jich vážíte. Ideálně s nimi člověk výjde na fotkách. Zbytek pak nestojí za řeč. Ovšem nekažme radost cinismem s tvrdým ý, na který jsem přišel teprve teď. Takže s cynismem. Láska dokáže bořit všechny možné i nemožné hranice a zde můžete krásně vidět, jaké to je, když máte s někým vztah na dálku. Pro méně chápavé - je to více, než přes jedno kukuřičný pole, co zrovna loni vyhořelo kvůli tomu, že jste tam potajnu hulili trávu. Chápete?

Na veřejnosti se ženy většinou chovají jako zdvořilé dámy, co se ale stane, když se ocitnou v pohodlí domova, kde si nemusí na nic hrát?Umělkyně Sally Nixon vytvořila obrázky, které ukazují klasický život žen a ženy samotné takové, jaké doopravdy jsou. Tato galerie vám ukáže, co dělají ženy, když vám nejsou na očích, když nemají chuť dodržovat dietu, nebo když se jim nechce zdržovat se s make-upem a úpravou vlasů.

Herečky a herky, tedy herci, kteří se ucházeli o role v Harrym Potterovi, byste nespočítali ani na ruce zmutovaného člověka pasoucího madbrahmínu na louce plné nukleárních konvalinek, jenž dřímá ve svých třiceti prstech jednotlivého údu pampelišku. Ano, tolik jich bylo. Těch herců. Co měli hrát v Harrym Potterovi. Jak by asi film vypadal, a nebo dost možná vypadá v alternativních dimenzích našeho vesmíru? Můžete se podívat na ty nejzásadnější role, které mohly doznat změn!

Cokoliv týkající se sexuální orientace je vnímáno jako taburizované téma. Ale proč? A proč by se mělo zatracovat? Přitom tyto tématiky obestírají nejedny mýty, legendy a pověry, které nekorespondují s realitou více, než bulharská striptérka s nevinností. Proto si tvůrci komiksu CollegeHumor vybrali zrovna tohle téma - jaké to je být bi a co si o tom lidé doopravdy myslí. Skutečnost je často jednodušší, než se zdá.

Když jste byli malí, určitě vám rodiče říkali, abyste si nečetli po tmě, že si zkazíte oči. Možná, že některé z vás napadlo, že když potom sníte mrkev, která je podle vašich rodičů zdravá na oči, tak si ten zrak zlepšíte a oba dva jevy se vynulují. Teď vás ale musíme zklamat - nejenže to takhle na světě nefunguje, ale oba dva fakty jsou ve skutečnosti mýty. A patří do široké skupiny mýtů, které nám odmala vtloukali do hlavy. Takže o čem všem že nám to rodiče, příbuzní, ba dokonce i učitelé ve škole lhali?

Být dobrým rodičem je strašně těžké. Být špatným rodičem je jednodušší, než vzít dítěti bonbon, a že to špatní rodiče dělají. Jestliže se chcete vyvarovat chybám špatných rodičů nebo se jen chcete přesvědčit, že vaši rodiče tyto chyby rozhodně nedělali (nebo dělali a kvůli tomu vás vyhodili ze školy/nedokážete si najít práci/udržet dlouhodobý vztah), tak se směle pusťte do čtení. Možná se na konci galerii dojde k prozření, že vlastně v životě žádné děti nechcete.