Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Sdílejte to!

4.7 / 5 18×

Hezká jizva, Harry

4.7 / 5 18×
F1
Hezká jizva, Harry
avatar

Abyste mohli přidávat komentáře, nebo se zaregistrujte..

KuroiShi TL:DR

vorpaI Vlastně spíš LO:TR. :)

vorpaI Říkám; Tolkien cítí potřebu vysvětlovat všechno možné, takže pro hnidopišství není moc prostoru.

Orlové pomáhají v rámci laskavosti pouze Gandalfovi a z nošení ostatních na takovou dálku by nebyli nadšení. Ať se děje cokoliv, není to jejich válka a lidí se docela bojí. Hlavní problém je ale Mordor, kde je ohromné kvantum skřetů, mezi nimiž jsou lučištníci a pak i nazghûlové na svých lítajících příšerkách, kteří se orlům více než vyrovnají. Obří orel není zrovna nenápadné zvíře a během toho letu nad Mordorem k sopce (ta taky není hned u hranice) by si ho určitě někdo všiml. Na konci filmů si tam mohli lítat jen proto, že všichni skřeti byli venku a Sauron pryč. No a pak ještě nestačí prsten jen shodit do sopky svrchu, protože se dá rozpustit jen uprostřed, kde je největší koncentrace síly (nemluvě o tom, že riziko, že prsten vypuštěný z výšky může někam zapadnout a ani se k němu nedoplazí láva).
A samozřejmě, všechny podobné hurá akce s sebou také nesou vysoké riziko neúspěchu, které si nemohou dovolit.

Třeba je ještě také v knížkách, že prsteny moci může rozpouštět dračí oheň, ale aby lidi nenadávali Bilbovi, proč se nenechal spálit Šmakem na uhel, Tolkien napsal, že na Sauronův, nejsilnější prsten by pravděpodobně nestačil ani ten.

vorpaI …pokud ti jde o 'smysl'), jinak se ale obecně berou za velmi zdařilou adaptaci, takže pokud jsi je vážně tak nesnášel, tak bych tvému vytříbenému vkusu knížky nedoporučoval. Zkus třeba Sharktopus vs. Pteracuda.

Luktos můj "vytříbenej vkus" nech na pokoji, raději mi prozraď, jestli je vysvětleno, proč ten "prsten" nehodili prostě do sopky z letu na těch "orlech" a dělali kolem toho takovou spoušť, protože pokud taková základní věc není osvětlena, tak kniha zůstává úplně na hovno!
díky

vorpaI Tolkien je ten typ spisovatele, co vysvětlí úplně vše, i to, co nemusí, takže to smysl bude dávat perfektní a ten svět bude působit zcela přirozeně – což ale může být i na škodu, pokud ti vadí dlouhé postávání kolem horké kaše.

Filmy toho dost vynechaly (pusť si rozšířenou verzi, pokud ti jde o 'smys'

Antarius No, já nevím řemu se Frodo směje. Harry přežil něco, co ještě nikdy nikdo nepřežil, a to aniž by mu hraničář a elfka hojili ránu.
Na druhou stranu mám raději Pána prstenů :D

Luktos Já pána prstenů sice nečetl, přestože heptalogii heryho potrata jo, ovšem to až když jsem zkoukl filmy a usmyslel si, že by to mohlo stát za to, avšak u pána prstenů, inu, to je největší píchovina, jakou jsem kdy viděl - jedna z nich.
Antoušu, prozraď mi tedy prosímtě, liší se ta kniha od filmů natolik, žeby ten děj dával aspoň nějaký smysl a nestálo to úplně za hovno?
(neváhej spojlerovat)

JohnMcReady Nevím, jak Pán prstenů, toho jsem nedočetl celého a filmy jsem neviděl. Hobit je ale úplně jiný než kniha...

Obsah, který vás může zajímat

Láska má někdy více podob, než se zdá. Vztah dvou zamilovaných lidí se v průběhu let mění, a někdy se nám může zdát, že se z něj láska snad i vytrácí, ale opak je pravdou. Možná, že se vytrácí chtíč, který byl tak intenzivní na začátku, to nejdůležitější ale přetrvá. Láska je, když si spolu dokážete užívat i naprosto banální záležitosti bez "postranních úmyslů". V této galerii na vás čeká porovnání lásky a chtíče. A v jaké fázi je váš vztah?

Den, kdy nastane návštěva u gynekologa, je pro každou ženu dost specifický, ba dokonce speciální. Má své zvláštní rituály, které dodržuje každá žena. Dokonce existují i pravidla pro oblékání se na tuto událost. Jestli jste žena, určitě se v následujícím komiksu poznáte. Jestli jste muž, tak se můžete podívat, jak to na takové gynekologické prohlídce vypadá. Nepředpokládáme, že byste se pak hrnuli do gynekologické ordinace na exkurzi, ale můžete si rozšířit obzory, sice trochu zvláštním směrem, ale co.

Existují věci, které byste před holkami nebo s nimi přímo dělat mohli a měli. A pak také věci, které by bylo lepší nevytahovat, teda pokud zrovna dotyčnozu neznáte patnáct let a za celou tu dobu, co je vaší manželkou, jí nenarostl knírek. Ukážeme vám tři základní techniky "jaktoneposratvole", které tak trochu korespondují s technikami "sešprostětotálnídebil". Tak snad vám pomůžou.

Představte si, že máte dvě krávy. A s touhle modelovou situací je možné vysvětlit, jak funguje světová ekonomika. Co se s dvěma krávami stane v režimecj jako jsou komunismus, kapitalismus, fašismus nebo v korporacích z celého světa. Ekonomika ještě nikdy nebyla tak zábavná a také jasná! A pravděpodobně už nikdy nebude, proto se chopte příležitosti, další už dost možná nebude.

Cokoliv týkající se sexuální orientace je vnímáno jako taburizované téma. Ale proč? A proč by se mělo zatracovat? Přitom tyto tématiky obestírají nejedny mýty, legendy a pověry, které nekorespondují s realitou více, než bulharská striptérka s nevinností. Proto si tvůrci komiksu CollegeHumor vybrali zrovna tohle téma - jaké to je být bi a co si o tom lidé doopravdy myslí. Skutečnost je často jednodušší, než se zdá.

Svatba je pro každý vztah klíčová. Buď se k ní dostanete… nebo ne. A pokud ano, svatbou rozhodně nic nekončí, právě naopak. A taky se změní hodně… opravdu spousta… většina věcí. Namísto chození do kina budete večery trávit u televize, doma budete chodit ve spodním prádle a sníst na posezení mísu brambůrek a zapít je colou vám nezpůsobí ani ty nejmenší výčitky svědomí. Tyhle komiksy o lásce moc dobře vědí, co vám ukazují (říkejme tomu třeba přirozený vývoj vztahu).

Být dobrým rodičem je strašně těžké. Být špatným rodičem je jednodušší, než vzít dítěti bonbon, a že to špatní rodiče dělají. Jestliže se chcete vyvarovat chybám špatných rodičů nebo se jen chcete přesvědčit, že vaši rodiče tyto chyby rozhodně nedělali (nebo dělali a kvůli tomu vás vyhodili ze školy/nedokážete si najít práci/udržet dlouhodobý vztah), tak se směle pusťte do čtení. Možná se na konci galerii dojde k prozření, že vlastně v životě žádné děti nechcete.