Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Sdílejte to!

5 / 5 26×

Proton a elektron

5 / 5 26×
Proton a elektron
avatar

Abyste mohli přidávat komentáře, nebo se zaregistrujte..

k uchanec  Na školách se to nevyučuje. Jo a k Antariově chemii: Ona je to spíše subatomární fyzika.


Antarius Definice orbitalu - prostor, ve kterém se elektron s největší pravděpodobností vyskytuje. Nebo spíš ve kterém se stoprocentně vyskytuje, ale u každého orbitalu je jinak rozdělená pravděpodobnost (proto ty tvary).

Jsem si celkem jistý, že jsem nikdy neslyšel o tom, že by mohl být na více místech současně, ale to je možná proto, že sem na vejšce nedával pozor, nebo chyběl, nebo nám to vůbec neřekli (parafráze Cimrmana).

Každopádně, jelikož tu jsou děti, které nejspíš chemii neberou tak vážně jako já:
Děti,
kolem jádra atomu je kulička (vzdělaným lidem: Je to kulička, 1s1 je nejblílž jádru), v této kuličce někde je elektron, ale nikdo nikdy nezjistil, kde přesně. Pobíhá tam tak rychle, že když řeknete je tu, už je někde jinde.

Mira Těch více míst současně: To je kvantová mechanika, ta se na školách nevyučuje (kromě Matfyzu). Takže jediná možnost, jak se o ní něco dovdět je buďto být matfyzák nebo hledat různé dokumenty, knihy...

Mira a víte co je nejlepší? že elektron může být na několika místech současně :D Představte si, že byste mohli sedět doma u počítače a zároveň být ve škole, v New Yorku a co já vim skákat bungee jumpig ve stejnou chvíli :D

Obsah, který vás může zajímat

To je taková filozofická otázka. Jaký by to bylo (nebo jaký to bylo), když se dostal Hitler k branám nebeským... co mu asi Bůh řekl? "Zdar, Áďo, tyvole, co jsi to tam dělal za bordel?!". Nikdo neví, jaká by byla otázka Boha, ale jeden hypotetický scénář najdete právě v tomto komiksu. Protože ve skutečnosti nemusí záležet na tom, zda jste Adolf Hitler, Mussoliny nebo Stalin... záležet může na zcela jiném faktoru. Faktor FŇ.

Mezi námi ženami-občas máme složitý život, za který si občas můžeme i samy. A složitý životsi někdy žádá i složité řešení na složité situace. Není divu, že nám muži dost často nerozumí. Ano, hádáte správně, dnes pro vás máme vtipně udělanou galerii o ženách takových, jaké doopravdy jsou. Klidně se s vámi vsadím, že alespoň jednou v životě se každá žena ocitla v jedné z těch patnácti situací. Já třeba snad skoro ve všech. Zajímá vás logika žen? Pak tahle galerie čeká právě na vás!

Líbí se vám více Joker v podání Heatha Ledgera, nebo dáváte přednost nejnovější podobě tohoto padoucha, kterou zvárnil Jared Leto? A co takový Batman nebo Superman? Jste fanoušky starších verzí těchto superhrdinů, nebo si vám získaly nové adaptace jejich příběhů?  Někdy to vážně není lehké rozhodování...

O příbuzenských vztazích mezi postavami vašeho oblíbeného filmu či seriálu víte určitě všechno. Kdo, kdy, kde, jak, s kým… ale máte tušení, jak je to s příbuzenskými vztahy mezi herci? Jistě, sem tam něco proletí bulvárními plátky, občas se někdo s někým objeví v novinách. Nicméně to je tak všechno. Vsadíme se, že jste určitě netušili, že Dudley z Harryho Pottera je vnukem Druhého Doktora, což? Nebo že dvojčata Olsenova mají mladší sestru, která si zahrála v nových Avengerech…?

Věčné souboje obvykle mají dva vyrovnané soupeře - ostatně právě proto jsou věčné. Občas se vyskytne nějaká výjimka, kdy jeden ze soupeřů převálcuje tohoto druhého rozdílem třídy, ale stejně je lidé budou zase stavět vedle sebe, právě proto, aby byl vidět ten rozdíl. Ve světě počítačové grafiky se jedná o porování Windows Malování a Photoshopu. Pokud jste předchozích 20 let nestrávili v jeskyni, určitě tušíte, jak tohle musí dopadnout. A taky že dopadlo...

Dvě na první pohled stejné věci nebo činnosti a přitom takový velký rozdíl. Existuje jen velmi tenká hranice mezi roztomilostí a odporným chováním. Jde o detaily, které jsou po chvíli zcela patrné. Buď se začneme rozplývat, jak je všechno hezké, v opačném případě nám podráždí nervy odporná věc, kterou někteří lidé z našeho okolí dělají běžně denně. Porovnejte onu hranici v nové galerii komiksů od Collegehumor.